menu
  • Uw winkelwagen is leeg
Prijs
Materiaal
Afmeting
  • Toon meer
Dikte
Geschikt voor oprit
Beste Keuze
Keramische tegels 2cm
Keramische tegels 2cm
Keramische tegels 2cm
Keramische tegels 2cm

Keramische tegels 2cm

KERAMISCHE TEGELS VOOR TUIN EN TERRAS GAAN VERDER WAAR NATUURSTEEN OPHOUDT!

Bij het ontwerp van een tuin draait het steeds meer om comfort. Genieten en gemak, dát is wat men voor ogen heeft. De beplanting moet probleemloos zijn, de beregening het liefst computergestuurd en een geruisloze robotmaaier moet ervoor zorgen dat het gazon in vorm blijft.
Deze trend is inmiddels ook zichtbaar bij de keuze van bestratingsmaterialen en een groeiend aantal tuinbezitters kiest daarom voor keramische tegels. Waarom? Simpelweg vanwege hun kwaliteit en duurzaamheid.

Om te beginnen zijn keramische tegels kleurvast. Een eenmaal gelegd terras blijft jarenlang mooi en dat is iets wat niet van alle bestratingsmaterialen gezegd kan worden! Bovendien zijn keramische tegels vanwege hun hardheid slijtvast en is het vrijwel onmogelijk dat er krassen op komen. Tenslotte zijn de tegels maatvast en niet zwaar van gewicht, twee eigenschappen waar vooral ook de mensen die ze moeten leggen erg blij van worden.

Bepalend voor de uitstraling van de tegel is de print die wordt gekozen. Binnen de meeste series van de keramische tegels is sprake van variërende prints. Daardoor oogt een terras van keramische tegels heel natuurlijk; alsof het van natuursteen of hout is.

Tijdens het bakproces worden de tegels extreem hard. Hierdoor is de vochtopname zeer gering en zijn de tegels gemakkelijk schoon te houden. Bovendien voorkomt dit het barsten en loslaten van stukjes steen als gevolg van vorst. Keramische tegels zijn dus onderhoudsvriendelijk, vorstbestending, nagenoeg krasvast en door geringe vochtopname nemen ze minder dan 0.5 % vuil aan. Daardoor kunnen ze echter wel wat sneller aanvriezen

Er worden alleen hoogwaardige en kleurechte grondstoffen gebruikt dit betekent dat er geen kunstmatige kleurstoffen worden toegevoegd. Dit zorgt ervoor dat de tegel zijn natuurlijke tint behoudt. Onze keramische tuintegels zijn:

  • Slijtvast
  • Kleurvast
  • Krasvast
  • Geen kalkuitbloei
  • Weerbestendig
  • Onderhoudsvriendelijk

Door deze eigenschappen heeft u jarenlang plezier van uw keuze. Deze tegel is uiterst geschikt voor vele toepassingen in uw tuin, zoals paden en terrassen, maar ook ideaal voor dakterassen. De keramische tuintegels zijn in vele soorten, maten en kleuren leverbaar, zo is er voor elke wens een geschikte tegel beschikbaar. 

 

HET LEGGEN VAN KERAMISCHE TUINTEGELS 2 cm

De tegels moeten met een voeg van 5 mm worden gelegd, omdat de tegels bij warmte uitzetten en bij koude krimpen en daarna kunt u de keramische tuintegels invoegen met voegmortel. Wij adviseren om de keramische tuintegels te leggen op een ondergrond van Drainagemortel gebonden met bindmiddel. De drainagemortel wordt aangebracht in een laagdikte van ongeveer 7 cm en vervangt de traditionele stabilisatielaag. Om een goede hechting van de tegels aan de drainagemortel te garanderen, dient u de rugzijde van de tegels te voorzien van een geschikte tegellijm. De tegel met tegellijm wordt dan direct in de nog niet uitgeharde drainagemortel geplaatst.

Door het gebruik van drainagemortel wordt het water optimaal afgevoerd waarbij optrekkend vocht tot een minimum wordt teruggebracht. De tegels moeten altijd onder afschot van minimaal 1-1,5% worden gelegd. Door de drainerende werking van drainagemortel, kan er één dag na de verwerking al worden gestart met het invoegen van de keramische tegels. Omdat keramische tuintegels gevoegd worden met een waterdoorlatend voegmortel heb je minder last van onkruid

Wilt u echt zorgeloos genieten van uw tuin, dan zijn keramische tuintegels een goede keuze. Bij Van den Broek bestratingen kunnen wij u alles uitleggen over de verschillende soorten keramische tuintegels, welke verkrijgbaar zijn in diverse maten en kleuren en diktes van 2cm, 3cm en 4cm.

Wij raden u aan om langs te komen in onze prachtig aangelegde showtuin met de allerlaatste tuintrends op het gebied van sierbestrating om zo tot een weloverwogen keuze te komen.

Aanleg van uw bestrating is ook mogelijk, wij werken met zeer ervaren stratenmakers die het vak sierbestrating tot in de puntjes beheersen. Kom langs in onze showtuin, maak een keuze voor uw sierbestrating, vraag vrijblijvend een offerte voor de levering en/of aanleg van uw bestrating.

203 artikelen
Uw prijs
41,50 incl. btw. per m²
0 m²
Uw prijs
43,50 incl. btw. per m²
0 m²
Uw prijs
44,50 incl. btw. per m²
0 m²
Uw prijs
41,50 incl. btw. per m²
0 m²
Uw prijs
43,50 incl. btw. per m²
0 m²
Uw prijs
44,50 incl. btw. per m²
0 m²
Uw prijs
41,50 incl. btw. per m²
0 m²
Uw prijs
43,50 incl. btw. per m²
0 m²
Uw prijs
44,50 incl. btw. per m²
0 m²
Uw prijs
41,50 incl. btw. per m²
0 m²
Uw prijs
79,70 incl. btw. per m²
0 m²
Uw prijs
79,70 incl. btw. per m²
0 m²
Uw prijs
79,70 incl. btw. per m²
0 m²
Uw prijs
79,70 incl. btw. per m²
0 m²
Uw prijs
79,70 incl. btw. per m²
0 m²
Uw prijs
61,95 incl. btw. per m²
0 m²
Uw prijs
61,95 incl. btw. per m²
0 m²
Uw prijs
61,95 incl. btw. per m²
0 m²
Uw prijs
61,95 incl. btw. per m²
0 m²
Uw prijs
65,50 incl. btw. per m²
0 m²
Uw prijs
65,50 incl. btw. per m²
0 m²
Uw prijs
61,95 incl. btw. per m²
0 m²
Uw prijs
61,95 incl. btw. per m²
0 m²

Sierbestrating

Sierbestrating tilt jouw tuin naar een hoger niveau en bij Van den Broek Bestratingen weten we precies hoe we dat moeten doen. Onze missie? Jouw tuin transformeren in een unieke oase van schoonheid en comfort. Met hoogwaardige sierbestrating brengen we elke stijl tot leven en dankzij ons vakkundig team kan ook elke sierbestrating met precisie gelegd worden. Laat je tuin stralen met Van den Broek Bestratingen - waar vakmanschap en prachtige tuinen samenkomen. Het startpunt van je tuin!

Wij raden u aan om ook eens langs te komen in onze prachtig aangelegde showtuin met de allerlaatste tuintrends op het gebied van sierbestrating om zo tot een weloverwogen keuze te komen. Aanleg van uw sierbestrating is ook mogelijk, wij werken met zeer ervaren stratenmakers die het vak sierbestrating tot in de puntjes beheersen. Laat u adviseren door onze vakkundige verkoopadviseurs en vraag vrijblijvend een offerte voor de levering en/of aanleg van uw sierbestrating. Maak van je buitenruimte iets bijzonders!

 

Soorten Bestrating

We hebben ontzettend veel soort bestrating, van de prachtigste siertegels tot puur functionele klinkers. Bestrating is een verzamelterm voor materialen die je gebruikt om de bodem te verharden en die uit losse onderdelen bestaan. Het aanbod bestrating is ontzettend groot, maar je kunt het ruwweg als volgt onderverdelen:

* Materiaal

  • Beton
  • Keramiek (gebakken klei)
  • Natuursteen

 * Afmeting

  • Stenen of klinkers: deze termen worden gebruikt bij de kleinere afmetingen, tot ca. 20x30 cm
  • Tegels: dit zijn de soorten bestrating in grotere afmetingen, vanaf ca. 30x30 cm

Welke soort bestrating is geschikt?

Niet elke soort bestrating is geschikt voor elke situatie. Denk bijvoorbeeld aan het verkeer dat erover moet, voetgangers wegen heel wat minder dan een vrachtwagen. Het is altijd verstandig om jouw situatie te bespreken met een specialist. Dit kan met één van onze verkoopspecialisten zijn, maar ook een stratenmaker of hovenier. Bestrating leg je voor jaren, het is zonde wanneer je het verkeerde product kiest. Hier een aantal punten die belangrijk zijn bij de keuze:

  • Belasting: bij voetgangersverkeer kun je elk soort bestrating toepassen. De dunste tuintegel is sterk genoeg. Moeten er auto's overheen kunnen rijden, dan kun je beter kiezen voor een niet al te grote, dikke steen. De minimaal geadviseerde dikte is 6 centimeter. Ook is het handig om niet voor grote tegels te kiezen, deze breken sneller en blijven minder netjes liggen.
  • Onderhoud: het verschil in onderhoud is groot. Onbehandelde betontegels nemen vocht en vuil op, en de kans op groene aanslag is behoorlijk groot. Tegels met een coating worden minder snel vuil en groen, maar zijn gevoelig voor krasvorming. Keramische tegels nemen praktisch geen vuil op en zijn eenvoudig schoon te maken. Laat je dus goed adviseren over de verschillen.
  • Kleurbehoud: ook hier zijn de verschillen groot. Onbehandelde betontegels zijn het voordeligst, maar zullen relatief snel verkleuren. Gecoate tegels verkleuren een stuk minder snel, en keramische tegels verkleuren zelfs helemaal niet! Ook kleinere stenen kennen dit onderscheid. Betonklinkers worden op termijn fletser, terwijl gebakken stenen hun kleur behouden.
  • Krasvastheid: wil je bestrating waarop je praktisch geen krassen kunt maken? Kies dan voor keramische tegels. Gecoate betontegels zijn gevoelig voor krasvorming, zeker bij donkere kleuren.

Hoe onderhoud ik mijn bestrating?

Om te beginnen: gebruik nooit een hogedrukreiniger op betontegels. Dit zal het oppervlak beschadigen, waardoor de tegels sneller vuil en groen zullen worden. Het belangrijkste is om de bestrating regelmatig te ontdoen van vuil. Veeg los vuil op verwijderen vlekken zo snel mogelijk met een neutrale reiniger. Hoe langer vuil blijft liggen, hoe groter de kans dat het in de bestrating trekt of aan het oppervlak hecht. Dit geldt ook voor bladeren. Als deze op de tegels blijven liggen, kunnen bij sommige soorten heel snel bruinige vlekken ontstaan. Deze vlekken zijn nauwelijks te verwijderen. Veeg dus ook (juist) regelmatig je bestrating in de herfst, ook al zit je niet meer in de tuin. Een andere veel voorkomende oorzaak van vlekken is tuinaarde. Laat na het onderhoud aan je tuin geen grond achter op de tegels. De organische stoffen kunnen in de bestrating trekken of vlekken op het oppervlak veroorzaken. Als je regelmatig vuil en blad van je straatwerk verwijdert, ben je al heel goed bezig. Daarnaast kun je een paar keer per jaar reinigen met een neutrale reiniger. Heb je last van groene aanslag, dan kun je daarvoor een speciaal middel aanschaffen, die de aanslag binnen enkele dagen laat verdwijnen.

Witte vlekken op nieuwe bestrating

Op veel betonproducten ontstaan witte vlekken in de eerste maanden na het leggen. Dit is een normaal en niet te voorkomen verschijnsel. Gelukkig zullen deze vlekken vanzelf verdwijnen door weersinvloeden. Als je kiest voor keramische tegels, heb je geen last van dit probleem. Keramische tegels bevatten geen beton en hebben dus geen last van kalkuitbloei.

Hoelang gaat bestrating mee?

Technisch gezien is bestrating vrijwel onverwoestbaar, zeker in de tuin. Het wordt meestal vervangen doordat de kleur verdwijnt of het gebruikte product niet meer past in de gewenste stijl van het moment. Belangrijker is dus de vraag hoelang bestrating mooi blijft. In het algemeen zegt de prijs hier wel iets over. Duurdere producten zijn vaak beter beschermd tegen weersinvloeden en verkleuring. Zo zal een standaard betontegel, een voordelige optie, na verloop van tijd veel van zijn kleur verliezen. Een keramische tegel is weliswaar duurder, maar is kleurvast. Hetzelfde geldt voor betonklinkers, deze zijn na tien jaar een stuk minder mooi, terwijl gebakken stenen na honderd jaar nog steeds prachtig zijn. Conclusie: nu wat meer investeren geeft voordeel op lagere termijn.

 

Van den Broek's keuze

Laatst bekeken